Jesteś w: Strona główna

... Jesteś: gościem na naszej stronie od 1.01.2006 r.:)   Użytkowników Online:
Serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty dla rodziców naszych uczniów - 1 grudnia 2017 r. w godz. 8.00 - 15.30.

facebook (543 kB)
Zapraszamy na nasz fanpage na Facebook'u! oraz na kanał na YouTube! youtube
Gimnazjaliści projektują klasę swoich marzeń 29.11.17 r.
17rozp (3213 kB)
Grupa gimnazjalistów z kl II b gimnazjum oraz VII a i b Szkoły Podstawowej Nr 2 chce mieć wyjątkową salę do języka niemieckiego, w której nauka sprawiałaby im radość. Dlatego zgłosili się wraz z opiekunką projektu p. Agnieszką Wrześkiewicz do konkursu ogólnopolskiego „Niemiecki ma klasę”. Jest on organizowany przez Instytut Goethego w Warszawie. (...)
Chcielibyśmy podziękować wszystkim osobom, które zaangażowały się w ten projekt, Wszystkim uczennicom, uczniom – za ciężką i czasami żmudną pracę. Dziękujemy także Pani Dyrektor Ewie Skrupskiej oraz rodzicom za wspieranie naszych działań.
Z całego serca dziękujemy naszym darczyńcom za wsparcie finansowe, rzeczowe oraz usługowe.

XII Jesienny Rajd „ Dla Wytrwałych” 07.10.17 r.
17rozp (3213 kB)
Nieliczna (ponad trzydziestoosobowa), ale śliczna, bo złożona z czwartoklasistów i ich uroczych wychowawców oraz zaprzyjaźnionych nauczycieli i rodziców grupa, jak co roku wyruszyła na trasę pieszego, jesiennego rajdu organizowanego przez MDK w Ozorkowie.
Wędrówka wiodła z Rosanowa, poprzez Zimną Wodę, Krzeszew i okolice do naszego miasta, gdzie zakończyła się zjedzonym z wilczym apetytem wspólnym posiłkiem na świeżym powietrzu i rozdaniem przez Organizatora pamiątkowych dyplomów i upominków. W rajdzie uczestniczyli: - uczniowie klasy IV a z p. Urszulą Kubacką i p. Małgorzatą Wierzbińską, - uczniowie klasy IV b z p. Grzegorzem Kolasą, - uczniowie klasy IV c z p. Agatą Kolasą oraz uczniowie klasy IV d z p. Katarzyną Wojtkiewicz.
Leniuchów, pieszczochów i unikających sportu zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych rajdach! Inwestycja we własne zdrowie i zgrabną sylwetkę z pewnością zaprocentuje w przyszłości!

Konkurs "Bezpieczna droga do i ze szkoły" 06.10.17 r.
17rozp (3213 kB)
JESTEŚMY B E Z P I E C Z N I W DRODZE DO I ZE SZKOŁY!
W konkursie plasycznym "Bezpieczna droga do i ze szkoły" wzięło udział 58 uczniów, krórzy przygotowali 44 prace. Bardzo się cieszymy, że akcja poświęcona bezpieczeństwu na drodze spotkała się z tak ogromnym zainteresowaniem. Dziękujemy wszystkim uczesynikom a przede wszystkim wychowawcom za zainteresowanie i pomoc w przygotowaniu uczniów do konkursu oraz omówieniu zasad bezpieczeństwa na lekcjach wychowawczych.
Miło nam ogłosić, iż z pośród wszystkich złożonych prac nie wybraliśmy najładniejszej!
Wszystkie Wasze plakaty zasługują na ogromne wyróżnienie! Dziękujemy Wam Bardzo i gratulujemy! - organizator Dariusz Suchan
Oto lista wszystkich uczestników Konkursu

Europejskie Dni Ptaków 01.10.17 r.
Październik przywitał nas prawdziwą, złotą jesienią. W niedzielny poranek, 01.10.2017 r. grupa uczniów naszej szkoły wyruszyła na wycieczkę ornitologiczną. Corocznie w pierwszy weekend października obchodzone są Europejskie Dni Ptaków (to już 24. edycja!). Uczniom towarzyszyła grupa miłośników ptaków oraz ekspert, członek OTOP oraz zasłużony działacz na rzecz ochrony przyrody – Pan Tadeusz Musiał. Podczas 8 km trasy po przyrodniczych terenach naszego miasta udało się zaobserwować 25 gatunków ptaków (m.in. trznadle, szpaki, kwiczoły, kobuza, myszołowy, szczygły, błotniaki stawowe, krzyżówki …) najliczniejszą grupę stanowiły szpaki (stado ponda 200 osobników). Największymi i najrzadszymi ptakami okazały się dorosłe bieliki. Dzieci i dorośli mieli okazję pooglądać ptaki z bliska przy użyciu lunety oraz wysłuchać ciekawych opowieści o życiu naszych skrzydlatych sąsiadów.
Następne EDP już za rok, a następna „ptasiarska” wycieczka już w grudniu!!!! ZAPRASZAMY!

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018 04.09.17 r.
17rozp (3213 kB)
Rok szkolny 2017/2018 rozpoczęliśmy mszą świętą w Kościele NMP Królowej Polski na Adamówku dnia 3 września 2017 r. o godz. 10.30 - dla uczniów szkoły podstawowej i o godz. 18.00 – dla uczniów gimnazjum

Rozpoczęcie roku szkolnego i spotkanie z dyrekcją i wychowawcami odbyło się na holu I piętra w dniu 4 września 2017 r. w godz.: 8.30 – uczniowie kl. II i III gimnazjum
9.00 – uczniowie kl. VII SP